BİZ KİMİZ

Ne Zaman ve Nasıl Başladık?

Faaliyetimize 2001 yılında başladık. Kuruluş kadromuzun yoğun yurtdışı tecrübelerinin gücü ile, Rusya Federasyonu'nun zor coğrafyalarında, Sibirya'nın ücra köşelerinde, sert ve alışılmadık iklim koşullarında tamamladığımız işlerle organizasyonumuzu geliştirmeye başladık.

Başlangıç yıllarımızda Romanya ve Özbekistan'da genişlemeye başlayan faaliyet alanımız, seneler içinde Libya, Türkmenistan, Papua Yeni Gine gibi ülkelerin katılımıyla ve son olarak Macaristan’da kurduğumuz şube ile toplam 16 ülkeye ulaştı. İlk yıllarımızda lokomotif niteliği olan yurtdışı işlerimize, kısa süre içinde Türkiye’deki nitelikli işleri de ilave ettik. Tamamladığımız işlerin toplam alanı 5.5 milyon m2’yi aştı.

Esneklik ve Uyum

Tamamı farklı kültürlere, kendine has kural ve düzenlemelere, iklim koşullarına sahip değişik ülkelerde iş yapmanın kazandırdığı uluslararası tecrübenin paha biçilemez olduğuna inanıyoruz.Bu denli uzak konumlarda başarı ile iş yapabilmenin gerektirdiği lojistik beceri ve planlama kabiliyetinin, firma kültürümüzün en güçlü özelliklerinden biri olarak görüyoruz.

Elektromekanik Taahhüt

Bu alanda Türkiye'nin ilklerinden olmakla gurur duyuyoruz. Farklı iki ana iş disiplininin aynı çatı altında yürütülmesinin, koordinasyona getirdiği katkıları, proje yönetimine sağladığı kolaylıkları, ilk günümüzden bu yana birlikte çalıştığımız firmalara yaşatabildiğimizi düşünüyoruz.

Çalışan Aidiyeti

Tüm bu ilerlemeyi sağlarken, çalışanlarımızla yüksek aidiyet duygusu içinde bağlanmaya özen gösterdik. Büyürken kadromuza katılan genç ve dinamik arkadaşlarımıza, firma felsefemizi ve iş yapma biçimimizi aktarmayı başardık. İş ortaklarımızla sağladığımız uzun süreli ilişkiler gibi, firma içinde de istikrarlı bir çalışma ortamı sağladık.

Çözüm Ortaklığı

20 senelik yolculuğumuz boyunca, birlikte çalıştığımız firmalarla “İşveren – Alt Yüklenici” ilişkisi kurmanın ötesine geçerek onların gözünde bir “çözüm ortağı” rolüne sahip olmayı hedefledik. İş ortaklarımızın da çıkar ve hedeflerini, en az kendimizinki kadar gözeterek iş yürütmeyi, bir firma felsefesi olarak benimsedik. Bu yaklaşımın sonunda oluşan karşılıklı güven, uzun süreli ilişkileri de beraberinde getirdi, kuruluşumuzdan bu yana kesintisiz hizmet verdiğimiz çözüm ortaklarına sahibiz. Sadece işverenlerimiz için değil, proje yönetim firmaları ve tüm tedarikçilerimiz için de bir çözüm ortağı olduğumuzu düşünüyoruz. Bunun doğal sonucu olarak, sektörde hak edilmiş bir ismimiz olduğuna inanıyoruz.

Adres

Tatlısu Mh. Ertuğrulgazi Sk. No:2 34774 Ümraniye İstanbul

E-Posta

met@met-eng.com

Telefon

0216 540 54 54